ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/30/22 7:00 PM

Татко ѝ на Дуа Липа го викаат Џорџ Клуни! Кој е рокерот Дукаѓин?

Популарната пејачка Дуа Липа е сопственичка на многу хитови, а љубовта кон музиката ја наследила од нејзиниот татко, кој исто така се занимавал со музика.

Дукаѓин Липа беше член на популарна рок група.

Она што им падна во очи на многу жени е физичкиот изглед на таткото на Липа, кој неодоливо потсетува на Џорџ Клуни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dukagjin Lipa (@dukagjinlipa)

Пејачката често на социјалните мрежи објавува фотографии со нејзиниот татко, а на тој начин тој стана уште позабележителен.

„Татко ми е секогаш на моја страна. Иако сега имам многу менаџмент околу мене во Лондон, тој е секогаш во близина и секогаш ми помага”, истакна пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)


Нејзиниот татко на Инстаграм го следат над 290 илјади луѓе.
Би се рекло дека Дукаѓин Липа ја украл славата на својата ќерка, благодарение на неговиот атрактивен изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dukagjin Lipa (@dukagjinlipa)


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7