ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/29/22 1:37 PM

(Видео) Летото е резервирано за ведри теми – Боби Павловски сними нов сингл

По одличните „Заблуда“, „Калдрма“, „Самица“, Метар дана“, „Тамо негде“ и „Не оклевај“ Боби Павловски на јавноста и ја претставува одличната балада со наслов „Поносан“ (Горд).
И оваа тема е снимена на српски јазик и значи продолжение на проектот во чии рамки досега Боби сними шест нумери.
Музиката, текстот и аранжманот за „Поносан“ се дело на Милан Раѓен, а и овој пат за придружните вокали се погрижи колешката од соседството Ивана Селаков.

Спотот, пак, е работен со веќе проверените соработници на Павловски,  Tropical Lifeisfun, под режисерската палка на Љуба Радојевиќ.

„Летото е некако резервирано за поведри теми, но јас решив да пуштам една убава балада која уште на прво слушање ми се залепи и за уво и за срце. Верувам дека и мојата публика ќе го препознае истото и дека ќе им се допадне песната“, вели Боби, кому ова лето тешко дека ќе му остане време за одмор, бидејќи агендата со настапи му е преполна.

„Не е лесно да се настапува речиси секоја вечер, но верувајте нема ништо поубаво кога на настапите гледаш задоволни лица и кога буквално ми ги пеат песните во еден глас, од прв до последен стих“, додава Павловски.

Видеото за „Поносан“ е снимено на локации во Белград и е интересна љубовна приказна која низ кадри кои се враќаат наназад го прикажува односот меѓу една љубовна двојка.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7