ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/28/22 10:46 PM

НАТО му се приближи на неговиот роден град – Украина му се потсмева на Путин

Советникот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Михаил Подољак, го исмеа рускиот претседател Владимир Путин на Твитер откако Турција одлучи да се откаже од приговорите за членството на Шведска и Финска во НАТО, што ги отвори вратите на воената алијанса за тие земји.


„Нема да дозволиме НАТО да се приближи до нашите граници“, извикуваа тие во Москва кога започна војната. Сега Алијансата се приближува до предградијата на Санкт Петербург, родниот град на Путин. Сè е во согласност со планот, нели? важно е да не се надигрувате себеси“, објави Подољак на Твитер.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7