ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/28/22 9:01 PM

Пејачот Халид Бешлиќ завршил во болница

Босанската музичка легенда Халид Бешлиќ завршил во болница, дознава порталот „Аваза“.

Му бил вграден стент во „Центар за срце“ во Сараево.

Оваа информација за порталот „Аваза“ ја потврдила и сопругата на Халид, Сејда.

– Добро е, се чувствува одлично, како да нема ништо. Утре се враќа дома – изјави Сејда Бешлиќ за „Аваз“.

Халид Бешлиќ во 2017 година ги извести медиумите дека неговото здравје не е многу на завидно ниво, но дека не планира да се повлече. Бешлиќ рече дека лекарите го исплашиле со лоши тестови на крвта.
– Шеќерот си го направи своето – рече тој пред неколку години, додавајќи дека турнејата што ја планирал таа година може да му биде последна.

Фото: avaz.ba


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7