ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/28/22 2:48 PM

Баба заборавила куфер на автобуска, а мислеле дека има бомба – „Нема бомба има само облека“, смируваат од МВР

Екипи на полицијата вклучувајќи и специјални сили пристигнале на Меѓународната автобуска станица во Скопје, откако бил забележан оставен куфер веднаш до банкоматот.

Од МВР за МИА потврдиле дека денеска во СВР Скопје е пријавено дека во кругот на Меѓународната автобуска станица – Транспортен центар во близина на банкомат бил оставен куфер.

– Веднаш се преземени соодветни мерки и активности, направени се потребните проверки и утврдено е дека станува збор за едно лице кое го оставило куферот, во кој имало облека односно нема никаква опасност за граѓаните, соопштија од МВР.

 

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7