ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/28/22 8:00 PM

Не се депилира, не е по хигиената, но е смрт за мажите – Како живее Лурдес, ќерката на Мадона

Ќерката на Мадона, Лурдес Леон порасна во вистинска убавица.

Атрактивната бринета се најде во центарот на вниманието и поради нејзиниот моден избор и поради нејзините необични ставови. Имено, таа има невообичаен став во однос на депилирањето и се залага за тоа дека жената не мора секогаш да биде издепилирана за да биде убава и посакувана. Манекенката ја користи секоја прилика да се појави во јавност со влакненца под пазува, а со тоа и да ги шокира медиумите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LourdesLeon (@lourdesleonz)

За потсетување, Мадона важи за феминистка и често зборува за женските права, па не е чудно што и нејзината наследничка оди по нејзините стапки.

И покрај тоа што многумина се згрозени од ваквиот став, како и од фотографиите на кои се гледаат нејзините пауза, факт е дека Лурдес е вистинска убавица и мама воздишки со својот атрактивен изглед. Инаку, ќерката на Мадона се занимава и со фотомоделство.

Таа на 13 години лансираше своја линија облека за модна куќа, по што почна да се појавува во модни кампањи.

Извор: stil.kurir.rs

Фото: Instagram


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7