ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/28/22 8:58 AM

Актерката од „Ургентен центар“, Мери Мара се удавила во река

Мери Мара, актерка од сериите „Ургентен центар“ и „Реј Донован“, е пронајдена мртва, потврди нејзиниот менаџер Крег Дорфман.
„Мери беше една од најдобрите актерки што сум ги запознал. Сè уште се сеќавам дека ја гледав на сцената во Бродвеј во претставата Луда шума. Сите ја сакаа и ќе ни недостига“, изјави Дорфман.
Според њујоршката полиција,  во неделата рано наутро се јавиле за „можно давење“.


Кога пристигнала полицијата и брзата помош, пронашле тело на жена во реката Сен Лоран.

Немаше траги на насилство.

Покрај улогата во Ургентниот центар, Мара глумеше и во сериите Декстер, Стар Трек: Ентерприсе, Насх Бридгес, Раѕ Донован, а имаше и бројни улоги во филмови.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7