ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/27/22 5:16 PM

Сонувам Бугарија да не е зад сцената на мафијата – Кирил Петков си поднесе оставка

Утрово поднесов оставка како премиер на Бугарија. Во овие 6 месеци ми беше чест да го започнам долгиот марш за враќање на Бугарија од зад сцената, напиша Кирил Петков, сега веќе поранешен премиер на Бугарија.

Тој во објавата на Фејсбук напиша:

-Верувам дека нема друг пат освен напред – напред кон идеалот Бугарија да биде држава во која правото е над сè; јавни средства за инвестирање во училишта, градинки и подобро здравје; државата создава услови за млади семејства; земја во која има нови високо платени работни места и каде секој претприемач може да започне чесен бизнис без административни падови и изнуда, а пензионерите уживаат пристојни пензии. Знам дека не сум сам во овој сон и следните избори ќе бидат вистински референдум за тоа каква Бугарија сакаме: Бугарија на законитоста и просперитетот или Бугарија на зад сцената и мафијата. Го избирам првото и ќе продолжам да се борам за него, рече тој.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7