ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/27/22 1:27 PM

Има ли ефект од полициските контроли? Вчера казнети 709 возачи за брзо возење

Во засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија, вчера се санкционирани 709 возачи за возење со брзина над дозволената.

Од нив 69 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 12 со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа 366 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 343 надвор од населено место, соопшти МВР.Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7