ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/25/22 8:42 PM

(Видео) Силно невреме вечерва во Делчево

Силно невреме вечерва околу 19.30 часот Делчево го зафати силно невреме.

Пазарот е уништен, однесен е кровот на училиштето „Ванчо Прке“, а поголем дел од градот е без електрична енергија.

Детали се уште нема, наскоро се очекува повеќе.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7