ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/24/22 9:03 PM

Како за шест месеци симнав 18 килограми – Сања Кужет ја откри тајната на убавиот изглед

Водителката Сања Кужет во август ќе наполни 39 години, зад себе има две породувања, а многумина и завидуваат на нејзиното извајано тело.

Водителката е многу дисциплинирана кога се во прашање здравјето и изгледот, а особено внимава што внесува во своето тело.
Сања еднаш изјави дека во втората бременост се здебелила 18 килограми, но дека после половина година успеала да се врати на старата тежина.
“Бев најдебела во бременоста, се здебелив дури 18 килограми. Сепак, после шест месеци се вратив на линијата. Висока жена сум и нам ни е полесно. А кога ќе се здебелиме, се некако убаво се разлева и не е толку забележливо“, изјави претходно водителката за медиумите и открила како јаде:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)


“Го исфрлив лебот од исхраната. Во принцип, не јадам јаглехидрати, бидејќи само бегаме од нив. Првото нешто од кое се откажав беше прекрасното, топло пециво, кое многу го сакав. Верувајте ми,  полесно е да вежбате без јаглехидрати, бидејќи тие влијаат на начинот на кој спиеме. Кога ќе се ослободите од се што ви пречи на здравјето, ќе видите дека тоа благотворно ќе влијае и на вашиот изглед“.
Наместо индустриски слатки, згодната водителка јаде овошје, а клучот за нејзиниот манекенски изглед е во редовната физичка активност.

“Никогаш не сум бил голем љубител на слатки. Штом почувствувам дека ми паѓа шеќерот, јадам некое овошје. Понекогаш земам и јагоди со шлаг, тоа е одлично за мене. Активно играм тенис веќе една година и ми помага да останам витка. Тој спорт е моја љубов од помладите денови, но претходно немав време да му се посветам. Благодарение на тенисот имам повеќе енергија да вежбам и да бидам во добра форма“, изјави Сања.

Извор: kurir.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7