ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/23/22 8:00 PM

Јас и бев љубовник,а таа ме третираше како жиголо – Скандалозни изјави на пријател на Лепа Брена

Драган Антонијевиќ Арлекин, музичката ѕвезда која ја воодушеви јавноста во осумдесетите, по затишјето во кариерата, избра да се врати на голема врата со книга посветена на Лепа Брена.

Овој музичар во 1993 година тврдел дека тој и Брена лудо се сакаат.
Брена ја запознав во студиото на покојниот Рака и веднаш ми се допадна.Со време и таа се заљуби во мене, но јас тогаш имав девојка која подоцна ја оставив бидејќи не сакав да изневерам.Моите чувства за Брена беа силни.Се гледавме често, еднаш се обиде да ме бакне додека бевме со Марина и Фута во станот, но ја оттурнав затоа што се плашев дека брзо ќе и здосадам. Таа се жалеше на мајка и и на  на Марина, но сепак сјас е правев глупав. Потоа тргнаа нејзините турнеи и слабо се гледавме, но се слушавме, изјавил тој
„Мислам дека нашата љубов не успеа поради Марина и Фута. Некое време и бев како жиголо бидејќи во мене гледаше привлечност, а беше свесна дека не може да оди со мене низ животот, бидејќи јас бев музичар во подем и таа голема ѕвезда. Кога се омажи за Бобо, објавив книга за нас и нашата невозвратена љубов. Брена беше воодушевена, но не и Боба. Праќаше да ме истепаат,  а потоа бараше да ги купи сите книги за да не завршат во јавноста“, објасни Драган.

Извор: курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1