ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/23/22 4:26 PM

Поздрав од Источна Македонија – Рама повторно се пошегува на сметка на Бугарите

Поздрав од Источна Македонија, им  рече албанскиот претседател Еди Рама на европските лидери, по што тие се насмејаа.

На бината за сликање стоеја лидерите на Советот на ЕУ, Шарл Мишел, на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен и на претседателот на Франција, Емануел Макрон.

Видеото, што го објави албанскиот медиум РТК може да го видите на овој линк.

Ова е втора шега на Рама за Македонија и Бугарија, по Самитот во Солун, кога тој пред грчкиот премиер Мицотакис и германскиот канцелар Олаф Шолц ја нарече Македонија, „Западна Бугарија“.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1