ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/23/22 9:22 AM

(видео) Рама остро – Бугарија киднапира две членки на НАТО додека 27 земји мирно гледаат

„Членка на НАТО – Бугарија, киднапира други земји членки на НАТО – Албанија и Северна Македонија сред најжестоката војна што се води на толото на Европа додека останатите 27 членки на ЕУ седат мирно“. Дел од изјавата на албанскиот премиер Еди Рама на влез на Самитот ЕУ – Западен Балкан во Брисел. Погледнете ја неговата изјава (почнува од 1.45):


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1