ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/21/22 10:42 PM

Оперирала крајници, па добила срцев удар и крварење – На само 27 години почина поранешната мис на Бразил

Поранешната мис на Бразил, Глејси Кореја почина на 27-годишна возраст поради тешко крварење и срцев удар по рутинска операција на крајниците, пишува Дејли Мејл.

Глејси беше крунисана за Мис Бразил за 2018 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gleycy Correia PMU (@gleycycorreia)


Нејзините роднини веруваат дека имало медицински пропусти за време на операцијата.
Во оваа прилика, семеен свештеник зборуваше за медиумите и објасни што се случило:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gleycy Correia PMU (@gleycycorreia)

“Имаше операција на отстранување на крајниците и по пет дена дома имаше крварење. Отиде во болница и доживеа срцев удар. Оттогаш е во кома и без невролошки активности. Таа почина денеска”, рече тој.

Телото на Глечер Кореја е испратено на обдукција.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7