ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/21/22 7:00 PM

(Видео) Владо и Мајкл рекоа да – Магична геј свадба во Опатија

Ривиерата Опатија на Јадранското Море е позадина на магичната церемонија на двајца меѓународни геј-љубовници кои приѓааат на различни раси, стои во описот на видеозасписот во кој Владо и Мајкл ја пеат песната Perfect од Ед Ширан. Како и многу парови, иако во нешто погламурозно издание, Владо и Мајкл одлучиле дека хрватската ривиера ќе биде совршена за нивниот најважен ден во животот.

Неодамна, тие отворија и заеднички  YouTube канал на кој планираат да споделува детали за својот соживот.

На венчавката пеела и сестрата на Мајкл, финалистката на Американскиот музички идол, Муна Хилуф. Гала забавата на овој пар се одржа во еден од хотелите во Опатија. За оваа прилика, Владо облекол црно, а Мајкл бело одело, а за тоа колку далеку отишле за да може нивниот посебен ден да биде совршен, говори и фактот што сами си ги дизајните сопствените чевли.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1