ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/13/22 10:55 PM

(Видео) Град по трет пат толчеше, улиците побелеа како среде зима – Ново невреме во Хрватска

Невреме пропратено со силен ветер и град повторно го зафатило Хрватско Загорје, овој пат град со големина на лешник вечерва ја погодило општина Бедековчина.

Градоначалникот на Бедековчина Дарко Бан за Хина изјави дека се видливи катастрофални сцени

во населбата Познановец каде на патот се забележани 20 сантиметри мраз, јавува порталот Н1.

Ова е трет пат градот да ја погоди Крапинско-загорската жупанија во последните 20 дена.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7