– ММС
Спорт Тенис

Ноле пцуеше, а Федерер му се обрати: Е затоа не играме двојки братко! (ВИДЕО)

Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ не се прославија во својот прв меч во двојки, загубија од Џек Сок и Кевин Андерсон во првиот ден на Лејвер купот, а светот се чуди како е можно двајца толкави мајстори да не можат да се снајдат заедно на теренот.

Освојувачите на 34 грен-слема (заедно) не можеа да се носат со ритамот кој го бара меч во двојки, а тоа најдобро го покажува нивниот разговор меѓу два гејма.

„Братко, е затоа не играме двојки“, рече Федерер, додека Ѓоковиќ пцуеше.

„Уф…мислам дека срцето ми застана на три секунди“, рече Србинот.

Откако го освоија првиот сет во тајбрек, до крајот загубија со 6-3, 10-6.

Лограње

X

Регистрација