ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/7/22 7:31 PM

Свети Николе „грмеше“ со звукот на моторите – Организиран седмиот Интернационален мото собир

Гласни звуци, изобилство од мотоцикли, рок музика и насмеани лица беа сликата што Свети Николе ја покажа викендов за време на седмиот Интернационален мото собир. По две години пауза поради пандемијата со ковид, годинава повеќе од 60 клубови од земјава, регионот, но и пошироко, се вратија во новиот парк во Свети Николе, а над 500 мотоцикли продефилираа на традиционалното дефиле низ градот.

Фотографии и повеќе за атмосферата викендов во Свети Николе, погледнете овде.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1