ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/3/22 8:00 PM

Потрошил 650 милиони долари на недвижнини, а месечно издвојува по 30.000 долари за скапи вина – Актерот Џони Деп не сака да штеди

Актерот не е познат по тоа што сака да штеди, а особено е дарежлив кон членовите на семејството и сака да купува недвижен имот. Имаше улога во дури 71 филм, заработувајќи милиони долари

Актерот Џони Деп (58) во средата вечерта ја однесе судската победа против неговата поранешна сопруга Амбер Херд (36), која ја тужеше за клевета, а во текот на судењето беа откриени голем број детали кои ги открија мрачните тајни на нивниот брак.

За време на тужбата протече информација дека Деп „загубил“ дури 650 милиони долари во 2016 година.

– Знам дека звучи лудо, но за второто и третото продолжение на „Пиратите од Карибите“ заработив 650 милиони долари. Го отпуштив моето поранешно раководство, не само поради тоа што ги изгубив тие пари, туку многу повеќе затоа што открив дека 17 години не ми плаќале даноци – изјави тогаш познатиот актер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Parker Pannell (@parkerpannell)

Бројката за која тогаш зборуваше актерот е многу поголема од тоа колку навистина вреди познатиот актер според магазинот Форбс. Богатството на светски познатиот актер денес се проценува на околу 200 милиони долари, но поради проблемите со поранешните вработени и поранешната сопруга и трошоците за судење, не е чудно што пред неколку години американските медиуми почнаа да пишуваат дека Деп е на работ на стечај.

Сепак, многумина се прашуваат каде отишле неговите пари.

Познато е дека Џони Деп за време на својата богата филмска кариера глумел во дури 71 филм, заработувајќи милиони долари. Странски извори велат дека актерот не е познат по тоа што сака да штеди, а особено е дарежлив кон членовите на семејството и сака да купува недвижен имот.

Џони купил фарма во Кентаки за своето семејство во 1995 година, а од него добиле и стан во Лос Анџелес. Пред три години беше објавено дека актерот потрошил дури 75 милиони долари само за куќи и станови. Има пет домови во Холивуд Хилс и уште пет во други делови на Лос Анџелес. Со текот на времето продал два, но со текот на годините се акумулирал недвижен имот. Купил вила во Франција, но морал да ја продаде поради долговите во кои се нашол.

Иако заработуваше 60 милиони долари годишно на своите улоги, тој се однесуваше расипнички.

Тој веќе долги години вели дека сака на многу начини да допре до својот ментор и идол Марлон Брандо, а еден од деталите е тоа што тој станува сопственик на островот. Брандо имаше приватен остров на Тахити. Пред 16 години Деп купи приватен остров на Бахамите за три милиони долари. Тој ги именувал плажите на островот по неговите деца и ментори Марлон Брандио и Хантер С. Томпсон и неговиот покоен колега Хит Леџер.

Неговата венчавка со Амбер Херд во 2015 година се одржа на истиот остров.

Дека неговата екстраваганција е бескрајна докажува и фактот што актерот троши дури 30.000 долари месечно на скапи вина. Ја сака и уметноста и не се двоуми да даде милиони долари за делата на Ворхол, Баскијат и Модиљани.

Освен што троши за своите „вкусови“, Деп е дарежлив и со пријателите на добротворната организација. Тој донирал милиони долари на британските и американските болници бидејќи една од нив го спасила животот на неговата ќерка Лили-Роуз.

извор: 24sata.hr


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7