ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/3/22 8:45 AM

Пеколни температури во цела Македонија: Попладне нѐ очекуваат грмежи и пороен дожд

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност нѐ очекува денеска во Македонија. Ќе дува умерен ветер од северен правец – најавија од УХМР.

Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 35 степени. УВ=8

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне 33 степени.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7