ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/2/22 10:00 PM

Скандал: Фудбалерот Енди Керол во кревет со друга жена на една недела пред својата свадба

Познатиот англиски фудбалер Енди Керол (33) своевремено важеше за еден од најголемите таленти на Островот, поради што Ливерпул му плати 41 милион евра, но неговата „луда глава“ го спречи да направи поголема кариера.

И не само што Керол го „проголта“ својот фудбалски талент поради палавост, туку си направи и многу проблеми во приватниот живот. Британскиот таблоид „Сан“ пишува дека Керол направила скандал една недела пред венчавката бидејќи вереницата Били Меклоу го оставила и венчавката била во прашање.

Една недела пред венчавката Керол направила ергенска забава која „излезе од контрола“ бидејќи имало многу девојки и алкохол, а две дами завршиле со фудбалер во кревет.

Скандалот во Дубаи брзо се слушна и во Англија. Една од двете девојки, Тејлор Џејн Вилки, брзо ги контактирала таблоидите за да раскаже „сочни“ детали и на тој начин да се промовира попатно, а кога избраничката на Керол дознала што се случило, веднаш му се налутила и побарала објаснување.

„Беше фантастичен ден. Имаше алкохол во изобилство и ми се чинеше дека Енди одлично се забавува. Дојде да разговара со нас, не праша што правиме и изгледаше како вистински џентлмен. Во ниту еден момент дали спомна дека има свршеница. Ни рекоа дека еден од нив има роденден. Не можеше да направи ништо. Жал ми е за овој хаос, но не направив ништо лошо…“, изјави Вилки, која објави фотографија со Керол во кревет.

Иако и се извини на Били Меклоу, неговата вереница се уште е лута и не верува во оваа верзија на настаните, иако на крајот Керол „официјално“ не ја изневерил својата невенчана сопруга.

„Извини Били, знам како изгледа ова, но немавме врска“, рекла девојката.

Последните информации од Англија велат дека венчавката ќе се одржи викендов. Керол и Вилки се долги години партнери и веќе имаат пет деца, а изгледа дека е подготвена да му прости и за овој скандал.

извор: Mondo.rs

фото: india.postsen.com/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7