ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/28/22 6:28 PM

Стампедо при делење бесплатни оброци, над 30 лица загинаа

Најмалку 31 лице загинаа во Нигерија во стампедо пред црква за време на дистрибуција на храна, соопшти полицијата.

Тоа се случи на југот на Нигерија, во градот Порт Харкорт, каде црква организираше дистрибуција на храна на спортски терен.

Во изминатите години, во Нигерија имаше неколку смртни случаи при дистрибуција на храна. Во 2021 година, во таква прилика, до смрт беа прегазени седум жени.

 

МИА

Фото:  PrtSc/ Global Happenings Today


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1