ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/27/22 9:00 PM

„Жено, би те променил за трофеј во Лига на шампиони“ – Федерико Валверде од Реал Мадрид си создаде брачни проблеми

Реал Мадрид во сабота од 21 часот ќе се сретне со Ливерпул во финалето на Лигата на шампионите. Во Париз нè очекува вистински спектакл, а фаворит е „кралскиот клуб“, во чии редови се ретки стартери кои не ја кренаа пехарот за „ушите“.

Меѓу нив е и уругвајскиот фудбалер Федерико Валверде, еден од омилените фудбалери на Карло Анчелоти, кој речиси сигурно ќе го започне натпреварот и ќе има посебна задача. Исто како што беше во многубројните елиминациски натпревари во кои се покажа дури и како „Х фактор“.

Валверде досега освои две шампионски титули со Реал Мадрид, два шпански Суперкупа и Светско клупско првенство, а му недостига и Лигата на шампионите за која би дал речиси се.

„Толку многу работи… Сè, мислам. Тоа е единствениот трофеј што секој фудбалер во светот го посакува и јас би жртвувал толку многу работи за него. Не сакам да го жртвувам само син ми. Можеби би ја заменил жена ми. Не , не се шегувам… Но, би дал многу работи од мојот живот да го подигнам тој трофеј, се надевам дека ќе успееме во тоа“, изјави Уругваецот.

Не требаше долго време овие зборови да стигнат до неговата партнерка, што не е чудно – бидејќи таа е новинарка. Мина Бонино на Твитер искоментира дека Валверде ќе ја „жртвува“ за пехарот.

„Не можам да му судам. навивачите ќе му се смеат, а тие  едвај го чекаат големото финале против Ливерпул“.

фото: https://www.planetarealmadrid.com/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7