ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/27/22 8:42 AM

Актерот Кевин Спејси обвинет за злоставување на тројца мажи

Американскиот актер Кевин Спејси, по полициската истрага во Лондон, е обвинет по неколку точки, вклучително и напади врз тројца мажи, објави британското обвинителство.
Според кривичните дела за кои се товари Кевин Спејси, тие се случиле помеѓу март 2005 година и април 2013 година.

„Обвинителството ја одобри кривичната пријава против Кевин Спејси (62) за четири напади врз тројца мажи“, рече шефицата на Одделот за специјални злосторства на ЦПС, Розмари Ајнцл.

„Тој е обвинет и за наведување на лице на пенетративна активност без согласност. Обвиненијата уследија по прегледот на доказите собрани од Метрополитен полицијата во нејзината истрага“.
Оскаровецот Кевин Спејси исчезна од јавноста пред пет години откако прво се појавија обвинувања за злоставување.

Во ноември 2017 година, Лондонскиот театар објави дека добил 20 обвинувања за несоодветно однесување од актерот на 20 мажи кои стапиле во контакт со него во театарот помеѓу 1995 и 2013 година.

Спејси претходно ги негираше сите обвинувања, а го тужеше и актерот Ентони Рап, кој изјави дека го злоставувал во текот на 1980 година, кога имал само 14 години.

Судија на Менхетен минатата година ги отфрли тужбите на друг човек кој го тужеше Спејси, откако обвинителот одби јавно да се легитимира.

Обвинителите на Масачусетс го отфрлија кривичното дело во 2019 година, во кое Спејси беше обвинет за злоставување на осумнаесетгодишно момче во бар три години претходно, откако наводната жртва одби да сведочи.

Извор: Мондо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1