ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/26/22 8:00 PM

(Видео) „Јас имам 76 години, а мојот свршеник 19, многу се сакаме иако велат дека можам да му бидам прабаба“ – Вистинската љубов не познава граници

Велат дека вистинската љубов не познава години – а еден пар од Италија е доказ за тоа – со 56 години разлика, 76-годишната жена неодамна ја запроси нејзиното 19-годишно момче Џузепе Д’Ана.

Двојката стана популарна на TikTok каде во видеото, кое е прегледано преку 16 милиони пати на социјалните мрежи, младиот човек клекнал на десното колено и страсно ја бакнува својата дама со повеќе од десет огромни балони во облик на срце.

– La nostra promessa („нашето ветување“) – прочитајте го натписот до видеото. Потоа се прикажани прекрасни фотографии од нив двајца, на кои Џузепе носи златен синџир, а идната невеста во раката роза. Џузепе сподели и слика и прекрасен прстен.

„Ова е само почеток на долга серија“, рече тој и покрај критиките. Иако двајцата можеби се вљубени, другите не ја разбираат баш нивната врска, а многумина шпекулираат за вистинските причини зошто Џузепе може да ја види оваа жена.

@milina_gatta

@peppedanna1 (Instagram _peppe_danna_💚)

♬ Vieni nel mio cuore – Ultimo

 

Додека некои мислеа дека тој го брка нејзиното наследство, други беа убедени дека таа сака Sony PlayStation 5. Откако дозна за нивната возраст, свршеницата на Џузепе во неколку наврати ја нарекуваа и негова прабаба. Сепак, се чини дека е длабоко заљубен во својата девојка бидејќи и возврати.

„Мојата љубов е прекрасна“, рече тој.

„Мислам дека сте го сфатиле малку сериозно кога кажавте дека сакате постари девојки“, коментираше едно лице, додека друго беше во неверување и едноставно рече дека нема шанси ова да е реално.

Но, не е се толку негативно затоа што успеаја да придобијат некои фанови како и нивната поддршка.

– Не ги слушајте оние со омраза кога некој ве прави среќни и кога го сакате оној што мислите дека е вистинскиот за вас – еден го поддржа.

Не е прв пат пар со разлика во години да стане популарен на социјалните мрежи. И покрај грдите коментари дека жената ја нарекуваат баба, парот вели дека сексуалната хемија е одлична.

извор: 24sata.hr

фото: https://wtxnews.com/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1