ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/25/22 3:20 PM

Малолетен штипјанец со мотор удрил полицаец, двајцата со повреди завршиле во болница

Вчера во Штип малолетник со мотор усдрил во полицаец, а потоа и двајцата завршиле во болница.

-На 24.05.2022 во 18.05 во СВР Штип било пријавено дека на улица „Маршал Тито“, мопед „априлија“ со струмички регистарски ознаки, управуван од малолетник од Штип, удрил во полициски службеник при вршење службена дејност. Со тешки телесни повреди се здобил полицискиот службеник, додека со телесни повреди се здобил малолетниот возач на мопедот, констатирани во Клиничка болница Штип, информираат од СВР Шти, кои направија увид на местото.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1