ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/24/22 3:05 PM

Се опоравува девојчето (10) кое преживеа со парче граната во главата, а нејзиното семејство го убија во Доњецк

Таа е единствената преживеана од нападот на прифатилиштето во Доњецк, сега се опоравува

Вероника, 10-годишното девојче кое беше единственото преживеано од нападот во прифатилиштето во Доњецк, каде што беше убиено нејзиното семејство, се опоравува во една од украинските болници.

Инаку, при нападот на малата Вероника и се заглавило парче граната во главата, при што и бил скинат палецот од левата рака, додека десната делумно и била парализирана.

извор: Nova.rs

фото: Twitter


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1