ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/23/22 1:11 PM

Поскапуваат бензините за половина денар, дизелот поевтинува за денар

Од полноќ, бензините поскапуваат за половина денар, а дизелот поевтинува за еден денар.

Според новата одлука на Регулаторната комисија за енергетика, Еуросупер БС-95 ќе се продава по цена од 95 денари за литар, а Еуросупер БС-98 по цена од 97 денари за литар, додека новата цена на дизелот ќе биде 85 денари за литар.

За пола денар се намалува цената на Екстра лесното масло за домаќинство кое веќе од полноќ ќе се продава по цена од 83,5 денари за литар, а се зголемува малопродажната цена на мазутот која ќе изнесува 54,963 ден/кг.

МИА

фото: МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1