ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/23/22 6:00 PM

Каков телефон има Бил Гејтс? Основачот на Мајкрософт не го користи мобилниот на својата фирма

Основачот на Мајкрософт за прв пат откри кој телефон го користи и многумина се изненадени пред се што не е iPhone, а потоа не е ни Microsoft Surface Duo.

Тоа е дефинитивно телефон со Android.

Со оглед на тоа што е милијардер, што практично ја користи технологијата откако знаеме за него и дека се занимава со ИТ и иновации на највисоко можно ниво, луѓето се љубопитни да откријат што користи Бил Гејтс.

Досега неколку пати се шпекулираше кој телефон го користи Бил Гејтс, но сега е јасно – се работи за телефон со Android и не за било кој телефон!

За време на сесијата на Reddit Ask Me Anything, едно од прашањата што сега беа упатени до филантропот и активист за човекови права беше кој телефон го користеше, а одговорот беше – Samsung Galaxy Z Fold3! „Со толку голем екран во едно, имам пренослив компјутер и мобилен телефон“, рече Гејтс.

Она што е интересно е што Galaxy Z Fold3 лесно може да се поврзе со уште поголем екран – безжично или преку USB – а потоа софтверот на телефонот може да се користи како пренослив компјутер со пристап до е-пошта, интернет прелистувач, видео повици и други работи, користејќи безжичен глушец и тастатура за контрола и внесување податоци.

Претходно Бил Гејтс изјави дека користи смартфон Андроид, но никогаш директно не одговорил кој телефон го користи, па ова е прв пат, а коментарот на Самсунг е испуштен – дали е специјална верзија на уредот или класичен Galaxy Z Fold3 на телефонот.

извор: smartlife.mondo.rs/

фото:  www.sproutwired.com/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7