ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/23/22 8:00 PM

Љубовникот ја мачеше и малтретираше 20 години, па ја уби – Бегајте од ваков монструм веднаш

За време на долгогодишната врска со оженетиот Владан Тодоровиќ, Ана Живановиќ од Србија не се осмелила да мрдне никаде без негово знаење. И кажувал што да облече, кого да види, а кога го оставила ја убил, вели пријателот на Ана.
-Мојата пријателка Ана живееше во пекол повеќе од 20 години додека беше во врска со оженетиот Владан Тодоровиќ, наречен Вошка. Ја малтретирал, ја навредувал, и кажувал што да облече и кого може да види и и го мерел секој чекор. Кога конечно собрала храброст да го остави, монструмот ја убил, вели пријателката на Ана(41) од Параќин, која на 13 мај била застрелана од љубовникот Владан со „шкорпија“ во шума во селото Шавац. .
Според соговорникот на српски Инфоремер, Ана го запознала Владан кога имала само 19 години.
-Владан тогаш беше во брак шест години, а Ана ја запозна кога таа почна да работи во неговиот бутик во Параќин. Таа штотуку раскина една врска, тоа момче набргу се ожени, па падна толку ранлива на комплименти и додворувања на пресметливиот Владан – вели соговорникот за Информер и додава:
-За жал, Ана се заљуби, а Владан и вети дека ќе се разведе и тој ја задржа за себе со лаги и манипулации. Сопругата на Владан од почетокот знаела за неговата врска со Ана, но молчела …
Поминаа месеци и години, а Ана уште веруваше дека Владан ќе се разведе и ќе создаде семејство со него.
-Знам, некои ќе речат: „Нешто не е во ред со неа, таа е глупава и слично“, но кој ја познавал Ана, знае дека беше премногу добра и нималку глупава, секогаш насмеана и позитивна. Му простувала и поминала низ сите негови налудничави постапки затоа што го сакала, била млада, му верувала на искусен манипулатор… Ако Ана го прашала кога ќе се разведе, Владан ѝ давал сто различни изговори и причини или би бил нервозен. И ја завршуваше приказната со зборовите:

„Не ми го масирај мозокот сега. Излеговме малку да се опуштиме…“
Со текот на времето таа се тргнала од сите нејзини пријатели, бидејќи тоа и го наредил Владан.
-Не смееше да излегува со другарките бидејќи можела да запознае некого. Кога би ѝ дозволил да оди на семејна веселба, ќе ја проверувал на телефон секој час. Се случувало Ана да се изнаплаче пред да замине на ваква прослава, бидејќи сè ќе и преседнело – истакнува за Информер пријател на несреќната Живановиќ и прецизира:
-Тој секогаш мораше да знае што носи Ана, па ако не му се допаѓа, ќе мораше да се пресоблече бидејќи „сукњата и е кратко, па ќе ја гледаат, маицата е со големо деколте, па се се гледало. Дури морала да му пријави со кого седела и за што се зборува на прославата. Згора на тоа, морала да си оди дома кога и рекол Владан. Покрај тоа, таа морала да му праќа порака секој пат кога излегувала од дома и да го извести веднаш штом се вратила. За подобро да разберете колкава беше контролата, еве еден детал. Ана отишла некаде со автомобил, а претходно му се јавила на Владан. Доколку, според негова проценка, треба да стигне на дестинацијата за десет минути, а таа му се јави по 15 или 17 минути, веднаш следи испрашувањето: „Како и каде остана?“ Во исто време, Владан живеел како што сака, излегувал, патувал со сопругата, уживал …
Во првите десет години од врската Владан меѓу другото ја убедувал Ана дека ќе ја остави сопругата бидејќи со години не можат да имаат деца, но во 2011 година неговата сопруга забременила и родила ќерка.
-Владан тогаш почна да ја убедува Ана дека тоа се случило непланирано, дека мора да го одложи разводот на некое време поради бебето, ја уверуваше дека ќе чекаат само неколку години детето малку да порасне, а таа се согласи на тоа. Времето минуваше, а Ана со Владан живееше практично како во затвор. Меѓутоа, во последните неколку години, како што созреваше и почнала да се „буди“ и полека сфатила дека поминала две децении со лажго и измамник, а минатата година, во август, конечно решила да го остави. Тогаш започна нов пекол за неа … – објаснува соговорник на Информер.
Според него, Владан почнал да ја прогонува Ана, да и се заканува и да ја навредува.
-Тој ја следел, ја снимал, и праќал страшно навредливи пораки, па Ана го пријавила во полиција и добил забрана за приближување еден месец. Монструмот не застана тука, туку почна да ја провоцира и да и испраќа слики од патувањето со сопругата и ќерката, со коментари:

„Види што ти фали, вакво семејство никогаш нема да имаш, можеше да уживаш со мене вака… Сега седи сама дома… Види што имам јас, а ти немаш  ни куче ни маче. Не се оствари ни како жена ни како мајка“. Тој и неговата сопруга на 1 мај прославиле 28 години брак, па и испратил слики од нив прегрнати, со срца… Кога видел дека Ана не реагира на тие пораки, Владан ја сменил тактиката, па ја молел да му прости за се.што ѝ кажал и направил – рекол соговорникот за Информер.
На 13 мај, Владан некако ја убедил Ана да дојде по него, уверувајќи ја дека само сака да разговара со неа уште еднаш, а потоа ја однел во атарот на селото Шавац, па ја убил неа и себеси.
– Монструмот и ја одзеде младоста заради лично уживање и задоволство, без ни секунда да размисли на неа, а потоа и го одзеде и остатокот од животот. Нека ѝ е лесна земјата, а на него и пеколот му е златен – заклучува пријателот на Ана за српски Информер.

Оригиналниот текст може да го видите тука.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1