ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/23/22 9:38 AM

Серија А ќе му додели нов медал на Пиоли откако првиот му го украдоа за време на прославата

Прес-службата на Серија А се обрати до тренерот на Милан, Стефано Пиоли, кому му го украдоа златниот медал добиен за освоениот трофеј во италијанскоте првенство.

– Господине Пиоли, утре повторно ќе ви дадеме медал”, објави лигата на Твитер.

Претходно Пиоли изјави дека медалот му бил украден за време на прославата на стадионот на Сасуоло.

Милан стана шампион за прв пат по 11 години. Последен пат клубот ја освои Серија А во сезоната 2010/11. За 56-годишниот тренер Пиоли ова е прв трофеј во неговата тренерска кариера. Тој на чело на Милан од 2019 година.

фото: www.bolasport.com/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1