ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/22/22 8:28 PM

(Видео) „А предупредив“ – Кадиров со автобус ги вози заробени борци на Азов

На интернет кружи  видео кое го објави Рамзан Ахматович Кадиров.

На почетокот на видеото е прикажана изјавата на еден од командантите на баталјонот „Азов“ во која тој вели:

„Ако го нема Мариупол, нема да ја има Украина“.

Подоцнежните делови од видеото го прикажуваат предавањето на членовите на „Азов“ кои се качуваат во автобусот, како и Кадиров кој управува со автобусот.

Лидерот на Чеченската Република го објави видеото на социјалната мрежа „В контакте’ и остави кратка порака:

„А предупредив…“


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1