ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/22/22 12:00 PM

Британец примил бегалка од Украина, па поради неа за 10 дена ги оставил жената и децата

Тони Гарнет (29) и неговата партнерка Лорна (28) ја примиле Софија Каркадим од Украина на почетокот на мај, но само 10 дена подоцна нивниот навидум среќен брак се распаднал, кога тој избегал со избеглицата.

Чуварот кој живее во Бредфорд вели дека се заљубил во 22-годишната девојка и дека сака да го помине остатокот од животот со неа.
Софија, која побегна од Лавов во западна Украина, рече дека ѝ се допаднал Тони веднаш штом го видела и дека парот сака да ја живее својата „љубовна приказна“.

Семејството ја прифатило Софија затоа што сакале „да ја направат вистинската работа“ и да им понудат сместување на бегалците од Украина. Софија била првата личност што стапила во контакт со нив.

Софија, која работи како ИТ-менаџер, отпатувала за Манчестер на 4 мај, откако неколку недели чекала во Берлин за да и се одобри виза за Обединетото Кралство.

Тони изјавил дека тој и Софија брзо се зближиле, а на неговите ќерки им се допаднала, но не и партнерката со која е во врска 10 години. Тони го искористил своето познавање на словачкиот јазик за да постигне договор со Софија, поради што Лорна се чувствува исклучено.

Како што одминувало времето, Софија отишла во теретана со Тони и парот се зближил, што многу ја изнервирало Лорна.

Работите се искомплицирале по експлозивна расправија по која Софија во солзи изјавила дека повеќе не може да живее во иста куќа со Лорна. Тони рекол дека во тој момент „нешто му кликнало“ и дека и рекол на Лорна: „Ако таа оди, одам и јас“.

Новиот пар потоа се преселил кај родителите на Тони и сега бараат куќа за себе.

Курир.рс/Дејли меил


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1