ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/21/22 9:44 PM

Ќебап дипломатија – Гостевање на Шарл Мишел со Вучиќ и Кариќ

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел денеска на Твитер објави две фотографии на кои е придружуван од претседателот на Србија, Александар Вучиќ и градоначалничката на Сараево, Бенјамина Кариќ.

На фотографиите се гледа како со српскиот претседател подготвува ќебапи, додека  јаде со градоначалничката на Сараево.

-Не ме прашувајте кои се подобри, напиша тој во описот на фотографијата.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1