ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/13/22 11:00 PM

(Видео) Мадона гола, а од вагината и излегуваат бубачки и гранки – Бизарни уметнички анимации на поп дивата

Ако мислевте дека Мадона никогаш не може никого да изненади со своето бизарно однесување – се излажавте. Некогаш најголемата поп-ѕвезда во последните години,  ја најави својата нова НФТ колекција на која работеше со уметникот, дизајнер и аниматор по име Бипл, а чии бизарни снимки веројатно сте ги виделе досега на мрежите.

Мадона објави три видеа од кои не се знае кое е поексплицитно. Пејачката е во анимирани мини-филмови како „Мајка креација“, а гледачите во еден момент можат да видат одблиску од нејзината вагина, како и моменти кога од неа излегуваат крвави гасеници, пеперутки или моментот кога таа раѓа гранка, а потоа дрво.

Филмовите се на продажба и со кои се тргува со криптовалути, а се што ќе се собере ќе биде донирано во хуманитарни цели.

„Сакав да го истражам концептот на создавање, не само во начинот на кој детето се раѓа од вагината на мајката, туку и во начинот на кој уметникот“ ја раѓа „својата креативност“, рече Мадона во официјалното соопштение.

За жал, снимките беа дочекани со нож од публиката, па дури и самата аукција се одвива прилично бавно. Многу експлицитни снимки беа вознемирувачки, додека други ги опишаа како „гадни“, „претерани“, „очајнички потег“… Сепак, снимките го привлекоа вниманието на фитосексуалците, односно луѓето кои ги возбудуваат односите со растенијата.

Мадона многумина ја осудија за насмевките и ги нарекоа „лош обид за уметничко изразување“.

„Морничаво“, „Гада“, „Марш од оваа планета“, „Ти си вознемирена личност“, „Проблемите ги третира психијатар, не вака“, „На почетокот не може да мирува да остари и сега сака да се породи, има чудни фетиши “, Бизарни “, Ја изгубивте почитта од сите “, Зошто некој би сакал да ја гледа вагината на Мадона “, Болна “, Технологијата е грешка “… се само дел од коментарите.

Инаку, секој елемент во мини-филмовите има свое значење. Така, пеперутките се симбол на надежта и најубавото суштество во природата, односно „метафора на свет кој се гори во постапокалиптична сцена без надеж дека има живот, а сепак се случува“.

извор: wanted.mondo.rs

фото: Твитер

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1