ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/13/22 3:08 PM

Марија Николиќ, нов директор во штипското Медицинско училиште

Од денеска за нов в.д. директор на Средното медицинско училиште „Јане Сандански“ во Штип е поставена Марија Николиќ, која доаѓа на местото на Маја Гичева.

Оваа е прва смена по неколку месеци во образовните институции во Штип, откако дојде до смена на локалната власт. Уште неколку училишта и двете градинки остануваат со директори решенија на претходната локална власт на СДСМ.

Николиќ е професорка во истото школо.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1