ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/14/22 8:00 PM

Влече авион, крева камила на раце и со заби држи човек во воздух – Иранскиот Хулк си најде противник рамен на себе

„Кога го турнав во пресметката, сфатив колку е послаб од мене. И не сакам да се борам со личност која на крајот на краиштата може да има проблеми со менталното здравје, па дури и да крене рака на себе“, рече „најстрашниот човек на светот“ Мартин Форд (39) откако се повлече од боксерскиот меч против „ Иранскиот Хулк.

Тој меч на огромни тешкаши пропадна, а споменатиот Саџиб Гариби (30) беше разочаран бидејќи долго се подготвувал за пресметката и барем според него бил подготвен.

– Со месеци сум одвоен од семејството и дојдов да се борам, а не да собирам следбеници на Инстаграм. Не сум тука за славата, ја имав и порано и не ми треба – изјави Хулк.

И не чекаше долго бидејќи веќе си најде нов противник. Станува збор за казахстанскиот ‘Титан’, кој е познат како еден од најсилните луѓе во својата земја.

– Се надевам дека нема да се откаже од борбата како таа кукавица. Борете се, потпишете го договорот и каде сакате ќе се бориме – јасен е Иранецот.

Титан влече авион, крева камила, со заби го држи човекот кој седи на стол во воздух, но прашање е што можат и двајцата да направат во рингот. Веројатно не треба да очекуваме огномети или некаква пресметка што може да се следи, но на пат е ново шоу.

извор: 24sata.hr

фото: /calfkicker.com/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1