ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/13/22 9:22 AM

Кукавици се, на цел свет му е јасно дека Русија претрпе пораз, вели Зеленски

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски во синоќешното обраќање изјави дека Русија претрпела стратешки пораз во Украина и оти тоа му е јасно на целиот свет.

– На Русија и недостасува храброст да го признае тоа, посочи Зеленски.

Тој додаде дека руските сили се кукавици кои се обидуваат да ја скријат вистината зад ракетни, воздушни и топовски напади.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1