ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/12/22 11:24 PM

Македонија не влезе во финале на Евросонг, од цел Балкан само на Србија и се посреќи

Македонија не влезе во финале на Изборот за песна на евровизија, што се одржува во Торино, Италија.

Вечерва се одржа втората полуфинална вечер, на која беа избрани новите 10 земјки финалистки. Од оваа вечер во финале се пласираа Белгија, Чешка, Азербеџан, Полска, Финска, Естонија, Австралија,  Шведска, Романија и Србија.

Со оваа вечер комплетирани се сите учесници за финале, а тоа значи дека на 20 земји од полуфиналињата лисатат ќе се комплетира со големата петорка Англија, Шпанија, Германија, Франција и земјата домаќин, Италија.

Финалето ќе се одржи в сабота со почеток во 21 часот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1