ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/12/22 10:34 PM

(Видео) Да и посакаме среќа на Андреа! Во исчекување на финалистите на Евросонг

Нашата претставничка на Евросонг Андреа Коевска вечерва настапи на големата музичка сцена во Торино. Андреа имаше самоуверен настап и во свој стил  ја испеа „Circles“.

За оние кои ја пропуштија погледнете го нејзиниот настап:

Уште неколку часа не делат до соопштување на резултатите, кога ќе се знае кои држави се пласирале во финалето, кое ќе се одржи во сабота, и дали меѓу нив ќе биде нашата Андреа.

Да и посакаме среќа за финале.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1