ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/12/22 4:08 PM

Ќе влезе ли Андреа вечер во финале на Евросонг?

Вечерва е втората полуфинална вечер на Изборот за песна на евровизија, што се одржува во Торино, Италија.

Македонија вечерва настапува 11 по ред, а неа ќе ја претставува Андреа.

Она што во моментов е најинтересно што Андреја на евровизиските обложувалници од почетокот е на последно место, а така е и денес на само неколку часа пред почетокот на шоуто и важи за тотален аутсајдер.

Но, не мора секогаш да биде така како што покажуваат обложувалниците. Можно по изведбата да се сменат работите и да се случи чудо, па да влеземе во финале.

Што мислите вие?


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1