ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/12/22 8:00 PM

Можам да наполнам цела книга со ветувања што ми ги дадоа мажите в кревет – Генијaлни цитати на Барбра Стрејсенд

Пејачката и актерка, Барбра Стрејсенд е една од најпродаваните и најплатените ѕвезди на сите времиња.

И во минатото дури и нејзината мајка ја обесхрабруваше од кариера во шоу-бизнисот, верувајќи дека таа не е доволно убава. Но, тоа не ја спречи Барбра да се обиде и да успее.
„Дојдов во Холивуд, иако немав операција на носот, нови заби или промена на името. И јас сум си благодарна за тоа“, изјави таа подоцна.

Само поради сценската слика таа го скрати името Барбара на звучната Барбра.

И наскоро нејзиниот талент доби светско признание. Таа освои две Греми со нејзиниот прв албум. Сега има повеќе од 200 различни награди, вклучително и Оскар. Таа стана една од најуспешните жени во модерниот шоубизнис.

Таа во 2016 година го зазеде третото место на листата на најбогати музичари во САД, според магазинот Форбс. Нејзиниот имот се проценува на 370 милиони долари.

„Не се раѓајте убави и ќе успеете во животот. Испрати го целиот свет по ѓаволите и сите ќе ти се восхитуваат, ќе те копираат “ – изјави ѕвездата.

Цитати од Барбра Стрејсенд за мажи, жени и деца

„Тешко е да се биде дете на познати родители, но мојот син Џејсон на крајот сфати дека многу луѓе имале тешко детство. И кој го имаше совршено? Може да се избројат на прсти. Тешкотиите градат карактер. Со текот на времето, гневот исчезнува, а ние стекнуваме разбирање и учиме да бидеме благодарни за тоа искуство“.

„Секогаш носам те едно исто дома. Воопшто не ме интересира накитот и не носам панталони кои ми ја затегнуваат половината. Сакам да ми биде удобно. Има многу поважни работи од изгледот“.

„Совршенството мора да содржи мала мана. Затоа што сè што е совршено е безживотно и досадно “.

„Животот е премногу краток, затоа започнете со десерт. ”
„Помислата за приближување до критична возраст – 40, 50, 60 години (секој е различен) ги води луѓето до депресија. Што е важно колку години имаш? Се разбудивте наутро – тоа е среќа! Фала му на Бога за секој проживеан ден. Ако се плашиш од роденден, зошто воопшто живееш?

„Денес мажот се смета за џентлмен ако извади цигара од устата пред да се бакне.

„Зошто една жена десет години се обидува да ги промени навиките на својот сопруг, а потоа се жали дека тој не е мажот со кој се омажила?

„Можев да ја наполнам цела книга со ветувањата што мажите ми ги дадоа во кревет.

„Мислам дека мажите не се еднакви. Ние сме над нив. Би сакала да бидам Скарлет О’Хара, но не и Вивиен Ли“.

„Модните диктатори понекогаш грешат, но секогаш ќе има милиони жени подготвени да платат за тие грешки.

ИЗвор: курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1