ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/12/22 2:43 PM

(Видео) Со бели кали и лилјани не престана да плаче – Погребан Видоје, сопругот на Николина Пишек

Пријатели и семејството се собраа на Новите гробишта во Белград за последен пат да се простат од Видоје Ристовиќ.

Виктор, таткото на починатиот Видоје, попознат како Миша Гроф, и сопругата на Видоје, Николина Пишек, стоеле еден до друг во капелата додека примале сочувство. Ниту во оваа прилика Николина и Миша не комуницирале.

Водителката беше во црн костум и темни очила. Миша имаше маска на лицето. Двајцата не се ни поздравиле.

Водителката цело време плачела, а покрај неа биле и нејзините пријатели кои ја тешеле. Николина ја чувало обезбедување.

Во капелата, покрај ковчегот и цвеќињата, има бели кали и лилјани.
Видоје ќе почива покрај баба му и дедо му, два реда од Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој бил близок пријател на неговиот татко.

На Новите гробишта редот го одржуваат се повеќе обезбедувачи, кои го оградија влезот во капелата со клупи, а на никој што не е во поворката не му се дозволува поблизок пристап до капелата, ниту на ожалостените членови на семејството – отец Мишо Гроф, мајка Марија, вдовица Николина Пишек, првата сопруга и двете ќерки, кои примаат сочувство во капелата.
Миша и Николина подоцна застанаа еден до друг во капелата додека примаа сочувство.

Извор и фото: курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1