ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/12/22 2:00 PM

Ќе се запленува рускиот имот во Украина, одобри Врховната Рада

Украинската Врховна Рада го одобри указот на претседателот Володимир Зеленски за заплена на руски имот во Украина, соопшти денеска пратеникот Јарослав Железњак.
– Радата го усвои претседателскиот декрет за заплена на руски имот, напиша пратеникот Железњак на Телеграм.

Декретот е усвоен со 334 гласа „за“, додека за усвојување на оваа одредба биле потребни 226 гласа.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1