ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/11/22 1:45 PM

Такси превоз лани користеле 19.755.000 патници

Во 2021 година, со такси превоз биле превезени 19 755 000 патници, од кои 18 213 000 во градскиот, а 1 542 000 во меѓуградскиот превоз, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.
Со 2 109 патнички автомобили опфатени во истражувањето за такси превозот, се изминати вкупно 68 982 000 километри, од кои 62 749 000 во градскиот превоз, додека во меѓуградскиот превоз се остварени 6 233 000 километри, соопшти ДЗС.
МИА

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1