ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/11/22 8:41 AM

„Имам среќа што сум вакциниран“ – Бил Гејтс позитивен на Корона

Бил Гејтс, основачот на Мајкрософт, е позитивен на коронавирус.

Гејтс преку Твитер објави како се чувствува дека има благи симптоми и ќе биде во изолација додека не се чувствува добро.
„Имам среќа што ги примив вакцините и бустер дозата и што имам пристап до тестови и одлична медицинска нега“, рече Гејтс.


Гејтс беше поборник за мерки за борба против пандемијата,  неговата фондација одвои значителни средства за развој на вакцини и нивна дистрибуција во сиромашните земји.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1