ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/10/22 10:00 PM

Не верувајте му слепо на мажот – Промените во однесувањето се знак дека ве изневерува

Дали на вашиот партнер навистина можете да му верувате? Дали постои начин на кој можете да го проверите однесувањето на вашиот партнер за да откриете дали ве изневерува?

Тоа не значи дека треба да почнете да се сомневате во партнерот и да ја губите довербата што ја имате, но не е срамота да ги држите очите отворени.

Како да знаете дали вашиот партнер ве изневерува? Едно е сигурно, а тоа е дека неговото однесување ќе се промени. Не целосно, но ќе има мали, мали навестувања кои ќе продолжите да ги забележувате.

СИГНАЛ 1: МИ БЕШЕ ЛУТ ДУРИ КОГА НЕ БЕВ ВИНОВНА

Никогаш не бил толку лут и не реагирал толку нагло. Велат дека повеќето измамници така реагираат, бидејќи потсвесно се чувствуваат виновни за тоа што го прават. Еден од првите сигнали дека ме изневерува беше кога се налути откако ја оставив даската за пеглање откако завршив со пеглањето на неговите кошули. Ми рече „намерно го вознемирувам“ за да му дадам до знаење дека мразам пеглање и почна да се лути.

Совет: Направете јасни граници за тоа што е дозволено, а што не и не се согласувајте со ваквото однесување.

СИГНАЛ 2: ТОН НА ТЕЛЕФОН

Кога го носи телефонот со себе во тоалет, тонот е секогаш исклучен, екранот е свртен кон масата, се крие кога телефонира… Ова се само некои од знаците дека нешто не е во ред. Сосема е логично дека телефонот е проѕирна работа ако нема тајни.

СИГНАЛ 3: ПОСТОЈНИ ПРОМЕНИ НА РАСПОЛОЖЕНИЕТО

Еден ден тие се насмеани, среќни со тебе. Но, следниот ден тие едноставно исчезнуваат. Не ти обрнуваат внимание. Само ти кажуваат дека се зафатени и не се враќаат дома. И ова се повторува два или три пати месечно. Важно е да се погледне што се крие под оваа шема. Можеби на крајот ќе ви се вратат и ќе ви кажат колку ве сакаат, ќе ви купат подароци и ќе ве однесат на најдобрите места за ручек или вечера, но тоа го прават затоа што чувствуваат силна вина.

Совет: Внимавајте ако забележите дека неговото расположение драстично варира.

СИГНАЛ 4: ГО ПРОМЕНИ СТИЛОТ НА ВОДЕЊЕ ЉУБОВ

– Каде го научи тоа?! – така реагирав кога тој направи нешто што никогаш не го направил. Пожелно е, се разбира, секогаш да усвојувате нови работи и да ги испробате, но едни со други, не со некои други. Покрај тоа, тој имаше барања кои никогаш претходно не сме ги практикувале во кревет.

Совет: Внимавајте ако се сомневате дека партнерот ве изневерува. Проверете ги вашите наоди за можни гинеколошки проблеми.

 

Извор: espreso.co.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1