ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/9/22 6:40 PM

Повторно пропадна камион на плоштад во Скопје

Денес повторно пропадна камион на Плоштад  „Македонија“ во Скопје.

На плоштадот е забрането за тешки товарни возила, но поради „Виноскоп“ и носење роба камион поради тежината скрши плочки и пропадна.

Ваква ситуација имаше и пред неколку години. Камион пропадна додека траеја подготовките за пречек на ракометарите на „Вардар“ по освојување на шампионската титула во 2017 година.

 

Фото: Вангел Тануровски


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1