ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/9/22 10:00 PM

Мажите открија какви мириси не толерираат кај жените – Поради нив одбиваат интимна врска

Можеби на почетокот ќе помислите дека не постои лош парфем, но се лажете. Некои мириси се толку силни што често може да слушнете како некој се „гуши“, а некои, според сите проценки, имаат непријатна нота.

Во една анкета мажите откриле кои парфеми ги одбиваат, толку многу што не можат да стапат во сексуална врска со жена.

Старински парфеми
Дали некогаш сте почувствувале парфем на постара личност што никогаш во животот не сте го имале и не би го ставиле? Токму таквите ноти припаѓаат на античките парфеми, а пред се мислиме на оние кои биле популарни во минатиот век. Не можат да го возбудат машкиот пол и тоа премногу ги одбива.

Слатки парфеми
Колку и да е една жена згодна, негувана и елегантна, таа ќе ја убие желбата кај мажот ако користи „засладени“ парфеми бидејќи наликуваат на детски слатки. Преслатките парфеми кај мажите предизвикуваат два чекори наназад и ја убиваат секоја желба за интимна врска.

Ванила
Кој би помислил дека мирисот на ванила ги мачи? Мажите сакаат ванила, но кога се работи за колачи или сладолед. Многу жени сакаат купки и лосиони за тело со мирис на ванила, но за мажите тие се „напорни“, слатки и нималку привлечни.

Тутун
Ниту еден маж не сака ако жената се чувствува како цигари. Она што е интересно е што воопшто не е важно дали се пушачи или не. Многумина од нив чувството на бакнеж го опишуваат како „допирање на пепелник“, а како што велат, тој непријатен мирис им остава впечаток на несоодветна хигиена.

Унисекс парфеми
Колку и да мислат дека е убав парфем, на мажот не му се допаѓа ако жената користи ист парфем како него. Тие сакаат жената да мириса женствено, а не да ги потсетува на нивната пријателка или блиска машка личност.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1